Powerjóga

Power Jóga

– byla vyvinuta z asthanga jógy Američanem Berylem Benderem Birchem na začátku 90. let minulého století.
Je intenzivním cvičením, které energizuje a zahřívá tělo a působí na rozvoj síly a flexibility.

poweryoga pilates

Tento styl je založený na opakovaném cvičení pozdravu slunci a ostatních pozic řazených s logickou posloupností, která ale není na rozdíl od asthanga jógy přesně dána. Vyžaduje zapojení síly a krátké či delší výdrže v pozicích.

Cvičení učí vnímat sebe sama, učí rozpoznávat stavy zýšeného napětí a umět uvolnit přebytečné napětí. Cílem je nácvik zdravého držení těla a dechových a pohybových stereotypů. Snahou je pomalu a nenásilně změnit zažité pohybové vzorce, které bývají často nezdravé.

Power Jóga

– dynamická jóga upravená pro dnešní způsob života. Pravidelné cvičení Vám pomůže nejen odstranit některé zdravotní problémy, ale dokáže také zmírnit napětí a dodá vám novou energii.

poweryoga pilates

Několik rad pro začátek:

 • Cvičte pozice, které zvládnete.
  Jóga není soutěživý sport. Zpočátku cvičte raději správně jednodušší varianty, díky nimž se časem dostanete k těm těžším. Špatným provedením byste si mohli spíše ublížit! Nesrovnávejte se s ostatními a soustřeďte se na sebe.
 • Pravidelně dýchejte.
  Dech je důležitou součástí jógy a provází Vás celým cviče-ním. Je důležité, abyste po celou dobu cvičení dýchali pomalu a zhluboka. Výdechy pomáhají v pozici postupovat dál. Nádechy zajiš-ťují okysličení krve, což je důležité pro pracující svaly.
 • Nejezte těsně před cvičením.
  Poslední těžké jídlo před cvičením minimálně 3-4 hodiny, lehké 1-2 hodiny. Zkuste nepít během hodiny.
 • Cvičte pravidelně.
  Díky pravidelnosti se cvičení stane součástí Vašeho života. Pravidelnost Vám pomůže se zlepšovat a toto zlepšení Vám dá impulz pokračovat dál. Pokud nemáte čas přijít na hodinu, zacvičte si sami alespoň pozdrav slunce několikrát za sebou.
 • Po celou dobu cvičení byste měli mít příjemný pocit.
  Naučte se poslouchat své tělo. Ono ví, co zvládne a samo Vám řekne ”dost”. Sami časem vycítíte, které svaly zapojit a které je třeba uvolnit. Měli byste cítit příjemné protažení, ne bolest.

Tento druh cvičení není vhodný pro osoby trpící následujícími potížemi:

rakovina, odchlíplé sítnice, cukrovka, epilepsie, srdeční choroby, vysoký krevní tlak, HIV, meningitida, roztroušená skleroza, tělesné postižení, pooperační stavy.
V případě těchto komplikací, dříve než začnete cvičit, konzultujte svůj stav s Vaším ošetřujícím lékařem.

Power yoga jako silové cvičení není vhodná pro těhotné ženy a děti.
Toto cvičení je určeno zdravým lidem. Lidem, kteří chtějí pracovat na zlepšení své fyzické a psychické kondice. Lidem, kteří chtějí poznávat sebe sama, naučit se řídit své tělo, zlepšovat svoji sílu, pružnost a odbourávat stres. Začít cvičit powerjógu lze v každém věku.

Aby cvičení na naše tělo fungovalo, je potřeba dodržovat zásady cvičení zde ...