Cviky nejen do kanceláře

Sedíte celý den v kanceláři? A potřebujete si protáhnout krční páteř? I v kanceláři se dá krátce zacvičit, abychom uvolnili napětí v oblasti šíje. Přináším vám pár tipů na cviky, které mohou přinést úlevu nejen od napětí šíje, ale třeba i od bolesti hlavy. Provádějte cvičení do příjemného pocitu, nikdy ne přes bolest. Čím častěji si zacvičíte, tím pocítíte rychleji úlevu.
 1. Zkuste se posadit na přední okraj židle, nohy dejte od sebe na šířku boků a narovnejte celou páteř. Vnímejte kosti sedací, protaženou bederní páteř, zvednutou hrudní kost, lopatky zatažené dozadu a dolů, spodní žebra do těla, ramena dole od uší, hlava v prodloužení hrudní páteře, brada lehce zasunutá. Položte dlaně na stehna a 5x se zhluboka nadechněte a vydechněte, tak aby vám to bylo příjemné, můžete zavřít oči. Při dýchání nevytahujte ramena k uším, ale pokuste se dýchat do oblasti břicha. S nádechem se břicho mírně vyklene a s výdechem se lehce vtahuje dovnitř.
 2. S nádechem vytahujte pomalu ramena k uším a s výdechem vracejte zpět do příjemného protažení trapézového svalu a současně se protahujte za temenem hlavy do stropu, brada zasunutá. Opakujte 5x.
 3. Seďte rovně. Položte pravou dlaň nad pravé ucho a s nádechem mírně tlačte dlaní proti hlavě a hlavou proti dlani, s výdechem uvolněte, neprovádějte žádný pohyb. Opakujte 3x.
  Ukloňte hlavu vpravo, pravou dlaň přesuňte přes levé ucho a jemně přitáhněte hlavu do úklonu, obě ramena tlačte dolů a 3x se v pozici nadechněte a vydechněte.
  Celé zopakujeme na druhou stranu.
 4. Dejte ruce v týl, propleťe prsty a jemně zatlačte s nádechem hlavu proti dlaním a s výdechem uvolněte. Opakujte 3x, neprovádějte žádný pohyb. S dalším výdechem sbalte lokty k sobě a předkloňte bradu směrem k hrudníku, ramena zatáhněte dolů od uší. 3x se zhluboka nadechněte a vydechněte a setrvejte v protažení, které musí být příjemné (ne silou)!
 5. Položte ruce křížem na ramena. Lokty zvedněte do úrovně ramen. Při nádechu předsuňte hlavu vpřed a při výdechu ji zasuňte vzad, udělejte si postavení druhé brady. Opakujte 5x. Potom hlavu zastavte ve střední pozici mezi předsunutím a zasunutím.
 6. Nakonec jemně zakružte rameny několikrát vpřed a vzad.
 7. Dejte ruce na kolena a s výdechem zakulaťte celou páteř. Vyvěste hlavu bradou k hrudní kosti. 3x se v pozici nadechněte a vydechněte a s dalším nádechem vracejte páteř obratel po obratli do vzpřímeného sedu. Opakujte 3x.
PŘEJI PŘÍJEMNÉ CVIČENÍ 🙂